NAJNOVIJE VESTI

36 ekipa iz 8 zemalja na 54. Majskom turniru

Odbojkaški savez Beograda je danas, u svečanoj sali Fakulteta za sport Univerziteta “Union – Nikola Tesla”, organizovao konferenciju za novinare povodom 54. Međunarodnog “Majskog turnira” – Trofeja Beograd 2019, koji će se odigrati 2 – 4. maja.

 

Tradicionalni turnir Gradskih omladinskih reprezentacija ugostiće ukupno 36 ekipa iz 8 zemalja (Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Slovenija, Mađarska, Italija, BJR Makedonija, Crna Gora, Srbija). Predstavnicima medija su se obratili Mladen Maran, predsednik OSB, Igor Miljković, generalni sekretar OSB, Anja Spasojević i Marko Samardžić, promoteri turnira, Ana Drobnjak i Aleksandar Berjan, kapiten i trener ženske reprezentacije Beograd 1, i Nikola Micić i Nenad Živanović, kapiten i trener muške reprezentacije Beograd 1.

Izjava Mladena Marana

Izjava Igora Miljkovića

Izjava Anje Spasojević

Izjava Marka Samardžića

Izjava Ane Drobnjak

Izjava Nikole Micića

Izjava Aleksandra Berjana

Izjava Nenada Živanovića

Pokrovitelji turnira su Odbojkaški savez Srbije i Sekretarijat za sport i omladinu Grada Beograda.

Na turniru će igrati 20 ekipa u konkurenciji kadetkinja i 16 ekipa u konkurenciji kadeta.

Na turniru kadetkinja (2002. i mlađe) igraće: Bileća (Bosna i Hercegovina), Budimpešta (Mađarska), Žirovnica, Maribor, Hoče (Slovenija), pionirska reprezentacija Hrvatske (do 16 godina), Zagreb (Hrvatska), Milano (Italija), Skoplje 1 i 2 (BJR Makedonija), pionirska reprezentacija Srbije (do 16 godina), Batočina, Novi Sad, Obrenovac, Smederevo, Stara Pazova, Čačak, Šabac, Beograd 1 i 2 (Srbija).

U konkurenciji kadeta (2001. i mlađi) nastupiće:

Žirovnica, Ljubljana 1 i 2, Maribor (Slovenija), Zagreb (Hrvatska), Modriča (Bosna i Hercegovina), Podgorica (Crna Gora), pionirska reprezentacija Srbije (do 17 godina), Valjevo, Kragujevac, Novi Sad, Požarevac, Smederevo, Sremska Mitrovica, Beograd 1 i 2 (Srbija).

Utakmice će se igrati u dvoranama “Impuls”, USC “Voždovac” na Banjici i CKS “Šumice”.

Finalne (12.00 i 14.00), kao i utakmice za treća mesta (9.00 i 10.30) u obe konkurencije odigraće se u dvorani CKS“Šumice” u subotu, 4. maja.

 

x

Check Also

Izmena rasporeda utakmica Razvojne lige

RASPORED UTAKMICA RAZVOJNA LIGA 2019 2020 N

Izmena rasporeda za pionirke A3

Raspored utakmica A3 2019 2020