MINI LIGA

MINI LIGA 4:4 2017./2018.

МINI – ОDBOJKA је disciplina priznata i podržana od strane FIVB .

Liga je namenjena deci uzrasta 2007. godišta i mlađe.

Pravila su modifikovana verzija međunarodnih pravila igre.Igra se na manjem terenu bez određenih pozicija igrača. Teren je dimenzija 6 metara širine, 12 metara dužine i podeljen je mrežom visine 2m.

Ekipe se sastoje od 8 igrača, a na terenu se uvek nalazi 4 igrača.

Servis je isključivo „školski“ (donji servis).

Nastup igrača-ica je dozvoljen uz takmičarsku legitimaciju i važeći lekarski pregled.

Ekipa pobeđuje u setu kada osvoji 21 poen (minimum 2 poena razlike, npr 21-19 ) .

Utakmica se igra u 2 dobijena seta. Eventualni 3. set se igra do 15 poena.

Organizator (OS Beograda) obezbeđuje salu za odigravanje utakmica, dežurnog lekara, lopte za igru, a svaka ekipa donosi lopte za zagrevanje. Zagrevanje za utakmicu je ukupno 10 minuta.

UOSG Beograda delegira sudije – početnike za ovo takmičenje koji sude bez nadoknade.

Za sve neobuhvaćeno ovim pravilima i propozicijama, primenjivaće se pravilnici OS Srbije.

Prvi deo takmičenja se sprovodi kao liga po jednostrukom bod sistemu, gde je raspored po „Bergeru“ na osnovu žrebanih takmičarskih brojeva ekipa.

Drugi deo se igra za plasman po grupama:

U grupi za plasman od 1 – 3 mesta učestvuju prvoplasirane ekipe iz sve tri grupe

U grupi za plasman od 4 – 6 mesta učestvuju drugoplasirane ekipe iz sve tri grupe

U grupi za plasman od 7 – 9 mesta učestvuju trećelasirane ekipe iz sve tri grupe

U grupi za plasman od 10 – 12 mesta učestvuju četvrtoplasirane ekipe iz sve tri grupe

U grupi za plasman od 13 – 15 mesta učestvuju petoplasirane ekipe iz sve tri grupe

U grupi za plasman od 16 – 18 mesta učestvuju šestoplasirane ekipe iz sve tri grupe

U grupi za plasman od 19 – 21 mesta učestvuju sedmoplasirane ekipe iz sve tri grupe

Takmičenje u grupi se sprovodi kao liga, po jednostrukom bod sisitemu gde je raspored po „Bergeru“, na osnovu žrebanih takmičarskih brojeva ekipa

SC VIZURA, NEDELJA  5.11.2017
BR.UT. EKIPE GRUPA VREME SALA – TEREN
1. TENT 1  – Vizurine Ajkulice 1 I 12.00 Teren 1
2. BG Volley 2  – TENT 2 II 12.00 Teren 2
3. SPAS 1  –  Partizan 1 III 12.00 Teren 3
4. Imlek 1  –  Obrenovac 2 I 12.00 Teren 4
6. Vizurine Ajkulice 4  –  TENT 1 I 12.45 Teren 1
6. TENT 2  – As Bat. 1 II 12.45 Teren 2
7 Obrenovac 2  –  As Bat. 2 I 12.45 Teren 3
8. Obrenovac 3  –  SPAS 1 III 12.45 Teren 4
9. As Bat. 2  –  SPAS 2 I 13.30 Teren 1
10. BG Volley 1  – Železnik 2012 III 13.30 Teren 2
11. Obrenovac 1  –  Partizan 2 II 13.30 Teren 3
12. Imlek 2  –  Obrenovac 3 III 13.30 Teren 4
13. Vizurine Ajkulice 1  –  Imlek 1 I 14.15 Teren 1
14. Železnik 2012  – Imlek 2 III 14.15 Teren 2
15. As Bat. 1  –  Ak Singidunum II 14.15 Teren 3
16. Partizan 2  –  BG Volley 2 II 14.15 Teren 4
Beogradski sajam – Hala 1  SUBOTA / NEDELJA  25./26.11.2017
BR.UT. EKIPE GRUPA DAN / VREME SALA – TEREN
21 As Bat. 2   – Vizurine Ajkulice 1 I S 25.11. – 11.00 Beogradski sajam – Hala 1
31 Vizurine Ajkulice 1   – SPAS 2 I S 25.11. –  12.00 Beogradski sajam – Hala 1
20 Vizurine Ajkulice 4  – As Bat. 2 I S 25.11. – 13.00 Beogradski sajam – Hala 1
30 Vizurine Ajkulice 2  – BG Volley 1 III S 25.11.- 14.00 Beogradski sajam – Hala 1
18 BG Volley 2  – Vizurine Ajkulice 3 II S 25.11. – 15.00 Beogradski sajam – Hala 1
19 Imlek 2 – Vizurine Ajkulice 2 III S 25.11. – 16.00 Beogradski sajam – Hala 1
23 SPAS 1  –  Železnik 2012 III S 25.11. – 17.00 Beogradski sajam – Hala 1
32 Železnik 2012  –  Partizan 1 III S 25.11. –  18.00 Beogradski sajam – Hala 1
 
26 Ak Singidunum  –  TENT 2 II N 26.11. – 11.00 Beogradski sajam – Hala 1
29 Vizurine Ajkulice 3  – Obrenovac 1 II N 26.11. – 12.00 Beogradski sajam – Hala 1
24 Partizan 2   – Ak Singidunum II N 26.11. – 13.00 Beogradski sajam – Hala 1
25 SPAS 2  –  Obrenovac 2 I N 26.11. – 14.00 Beogradski sajam – Hala 1
27 Partizan 1  –  Obrenovac 3 III N 26.11. – 15.00 Beogradski sajam – Hala 1
22 As Bat. 1  – Partizan 2 II N 26.11. – 16.00 Beogradski sajam – Hala 1
28 Vizurine Ajkulice 3  –  As Bat. 1 II N 26.11. – 17.00 Beogradski sajam – Hala 1
17 Imlek 1  –  Vizurine Ajkulice 4 I N 26.11. – 18.00 Beogradski sajam – Hala 1

MART

SC VIZURA, NEDELJA  18.3.2018.
BR.UT. EKIPE GRUPA VREME SALA – TEREN
33. Vizurine Ajkulice 2  –  SPAS 1 III 12.00 Teren 1
45. Obrenovac 1  –  BG Volley 2 II 12.00 Teren 2
35. As Bat. 2   –  TENT 1 I 12.00 Teren 3
44. Vizurine Ajkulice 4  –  Obrenovac 2 I 12.00 Teren 4
37. BG Volley 1  – Imlek 2 III 12.45 Teren 1
48. TENT 2  –  Partizan 2 II 12.45 Teren 2
41. TENT 1  –  Imlek 1 I 12.45 Teren 3
42. Obrenovac 3  –  Železnik 2012 III 12.45 Teren 4
40. BG Volley 1  –  Partizan 1 III 13.30 Teren 1
43. Obrenovac 2  –  Vizurine Ajkulice 1 I 13.30 Teren 2
36. Vizurine Ajkulice 2  –  Obrenovac 3 III 13.30 Teren 3
39. SPAS 2  –  Vizurine Ajkulice 4 I 13.30 Teren 4
34. SPAS 1  –  BG Volley 1 III 14.15 Teren 1
46. As Bat. 1  –  Obrenovac 1 II 14.15 Teren 2
47. Ak Singidunum  –  Vizurine Ajkulice 3 II 14.15 Teren 3
38. Partizan 1  –  Vizurine Ajkulice 2 III 14.15 Teren 4
         

 

 

 

Red.br. Teren kolo grupa ekipe
49. šesto II Vizurine Ajkulice 3  – TENT 2
50. šesto I Imlek 1  –  As Bat. 2
51. sedmo I SPAS 2  – Imlek 1
52. sedmo I Obrenovac 2  – TENT 1
53. šesto II Obrenovac 1  –  Ak Singidunum
54. šesto III Imlek 2  –  SPAS 1
55. sedmo III Partizan 1  – Imlek 2
56. sedmo I Vizurine Ajkulice 1  —  Vizurine Ajkulice 4
57. šesto II BG Volley 2  – As Bat. 1
58. sedmo II Ak Singidunum  –  BG Volley 2
59. sedmo III Obrenovac 3  –  BG Volley 1
60. sedmo II Partizan 2  –  Vizurine Ajkulice 3
61. šesto I TENT 1  –  SPAS 2
62 sedmo II TENT 2  –  Obrenovac 1
63. sedmo III Železnik 2012  – Vizurine Ajkulice 2

APRIL

UTAKMICE ZA PLASMAN – MAJ

Red.br. Meč.br. Teren ekipe
81. 1. 1 Prvi iz grupe II  –  Prvi iz grupe III
82. 2. 1 Prvi iz grupe I  –  Prvi iz grupe II
83. 3. 1 Drugi iz grupe II  – Drugi iz grupe III
84. 4. 1 Drugi iz grupe I  –  Drugi iz grupe II
85. 5. 1 Drugi iz grupe III  –  Drugi iz grupe I
86. 6. 2 Treći iz grupe II  –  Treći iz grupe III
87. 7. 2 Treći iz grupe I  – Treći iz grupe II
88. 8. 2 Četvrti iz grupe II  –  Četvrti iz grupe III
89. 9. 2 Četvrti iz grupe I  –  Četvrti iz grupe II
90. 10. 2 Četvrti iz grupe III  –  Četvrti iz grupe I
91. 11. 3 Peti iz grupe II –  Peti iz grupe III
92. 12. 3 Peti iz grupe I  –  Peti iz grupe II
93. 13. 3 Šesti iz grupe II  – Šesti iz grupe III
94. 14. 3 Šesti iz grupe I  – Šesti iz grupe II
95. 15. 3 Šesti iz grupe III  –  Šesti iz grupe I
96. 16. 4 Sedmi iz grupe  –  Sedmi iz grupe III
97. 17. 4 Sedmi iz grupe I  – Sedmi iz grupe II
98. 18. 4 Sedmi iz grupe III  –  Sedmi iz grupe I
99. 19. 4 Treći iz grupe III  –  Treći iz grupe I
100. 20. 4 Peti iz grupe III  –  Peti iz grupe I
101. 21. 4 Prvi iz grupe III  –  Prvi iz grupe I