Finalnim mečevima u CKS “Šumice” i svečanom dodelom trofeja završen je 54. Međunarodnog “Majskog turnira” – Trofeja Beograd 2019, koji je organizovao Odbojkaški savez Beograda, pod pokroviteljstvom Odbojkaškog saveza Srbije i Sekretarijata za sport i omladinu Grada Beograda.
Pobedničke pehare osvojile su reprezentacije Beograda u obe konkurencije. U konkurenciji kadetkinja srebro je pripalo Obrenovcu, a bronza Staroj Pazovi, dok je u konkurenciji kadeta srebro pripalo Požarevcu, a bronza Novom Sadu.
Jovana Ćirković i Ognjen Niketić, reprezentativci Beograda proglašeni su za najbolje igrače (MVP) turnira.
Pehare i medalje su delili Anja Spasojević i Marko Samardžić, promoteri turnira, Mladen Maran, predsednik OSB, Igor Miljković, generalni sekretar OSB, Radoslav Milić, predsednik Skupštine OSS, Laza Ristić, predsednik Mladog radnika iz Požarevca, i Momčilo Miljatović, član Nadzornog odbora OSB.
Tradicionalni turnir Gradskih omladinskih reprezentacija ugostio je u Beogradu 36 ekipa iz 8 zemalja (Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Slovenija, Mađarska, Italija, BJR Makedonija, Crna Gora, Srbija).
KADETI
F I N A L E | ||||||
Br. ut. | Ekipe | R | I | II | III | ∑ |
040 | Beograd 1 – Požarevac | 3:0 | 25:17 | 25:20 | 25:20 | 75:57 |
za 3. mesto | ||||||
Br. ut. | Ekipe | R | I | II | III | ∑ |
039 | Novi Sad – Požarevac | 0:2 | 16:25 | 23:25 | 39:50 |
za 5. mesto | ||||||
Br. ut. | Ekipe | R | I | II | III | ∑ |
038 | Beograd 2 – Smederevo | 2:1 | 25:21 | 15:25 | 15:12 | 55:58 |
za 7. mesto | ||||||
Br. ut. | Ekipe | R | I | II | III | ∑ |
037 | Srbija U17 – Ljubljana 1 | 2:1 | 23:25 | 25:16 | 15:3 | 63:44 |
za 9. mesto | ||||||
Br. ut. | Ekipe | R | I | II | III | ∑ |
036 | Valjevo – Sr. Mitrovica | 1:2 | 28:26 | 18:25 | 8:15 | 54:65 |
za 11. mesto | ||||||
Br. ut. | Ekipe | R | I | II | III | ∑ |
035 | Podgorica – Kragujevac | 2:0 | 25:14 | 25:18 | 50:32 |
za 13. mesto | ||||||
Br. ut. | Ekipe | R | I | II | III | ∑ |
034 | Zagreb – Ljubljana 2 | 1:2 | 16:25 | 25:23 | 9:15 | 50:63 |
za 15. mesto | ||||||
Br. ut. | Ekipe | R | I | II | III | ∑ |
033 | Žirovnica – Modriča | 0:2 | 23:25 | 13:25 | 36:50 |
KADETKINJE
F I N A L E | ||||||
Br. ut. | Ekipe | R | I | II | III | ∑ |
050 | Beograd 1 – Obrenovac | 3:0 | 25:19 | 25:17 | 25:19 | 75:55 |
za 3. mesto | ||||||
Br. ut. | Ekipe | R | I | II | III | ∑ |
049 | Srbija U16 – St. Pazova | 0:2 | 17:25 | 24:26 | 41:51 |
za 5. mesto | ||||||
048 | Zagreb – Beograd 2 | 2:0 | 25:8 | 25:21 | 50:29 |
za 7. mesto | ||||||
047 | Hoče – Hrvatska U16 | 0:2 | 22:25 | 21:25 | 43:50 |
za 9. mesto | ||||||
046 | Bileća – Milano | 2:0 | 25:21 | 25:22 | 50:43 |
za 11. mesto | ||||||
045 | Novi Sad – Batočina | 2:0 | 25:13 | 25:13 | 50:26 |
za 13. mesto | ||||||
044 | Čačak – Maribor | 2:0 | 25:20 | 25:23 | 50:43 |
za 15. mesto | ||||||
043 | Smederevo – Budimpešta | 2:0 | 25:16 | 25:8 | 50:24 |
za 17. mesto | ||||||
042 | Skoplje 1 – Skoplje 2 | 2:0 | 25:11 | 25:12 | 50:23 |
za 19. mesto | ||||||
041 | Žirovnica – Šabac | 2:0 | 25:9 | 25:20 | 50:29 |
KONAČAN PLASMAN
KADETI KADETKINJE
- mesto BEOGRAD 1 1. mesto BEOGRAD 1
- mesto Požarevac 2. mesto Obrenovac
- mesto Novi Sad 3. mesto Stara Pazova
- mesto 4. mesto Srbija U16
- mesto Beograd 2 5. mesto Zagreb
- mesto Smederevo 6. mesto Beograd 2
- mesto Srbija U17 7. mesto Hrvatska U16
- mesto Ljubljana 1 8. mesto Hoče
- mesto Sr. Mitrovica 9. mesto Bileća
- mesto Valjevo 10. mesto Milano
- mesto Podgorica 11. mesto Novi Sad
- mesto Kragujevac 12. mesto Batočina
- mesto Ljubljana 2 13. mesto Čačak
- mesto Zagreb 14. mesto Maribor
- mesto Modriča 15. mesto Smederevo
- mesto Žirovnica 16. mesto Budimpešta
- 17. mesto Skoplje 1
- 18. mesto Skoplje 2
- 19. mesto Žirovnica
- 20. mesto Šabac