„Majski turnir“ za vikend u dvorani „Žarkovo“

Povodom 61. „Trofeja Beograda 2026.“, tradicionalnog međunarodnog majskog turnira gradskih omladinskih reprezentacija u beogradskom hotelu „M“ danas je održana konferencija za medije.

Predstavnicima medija su se obratili Mladen Maran, predsednik OSB, Aleksandar Kočoski, generalni sekretar OSB i izvršni direktor turnira, Ana Milentijević i Stevan Kokeza, kapiten i trener ženske reprezentacije Beograda, Mateja Ćilerdžić i Nemanja Dragović, kapiten i trener muške reprezentacije Beograda.

Pokrovitelji turnira su Gradski sekretarijat za sport i omladinu Beograda i Odbojkaški savez Srbije, a organizator je Odbojkaški savez Beograda.

Na turniru će igrati ukupno 16 ekipa iz Slovenije, Crne Gore i Srbije.

U konkurenciji kadetkinja (igračice rođene 2009. i mlađe) igraće 8 ekipa: Izola, Maribor i Škofja Loka iz Slovenije, Bar iz Crne Gore i Novi Sad, Obrenovac, Gračanica i Beograd iz Srbije.

U konkurenciji kadeta (igrači rođeni 2008. i mlađi) nastupiće 8 ekipa: Maribor, Škofja Loka i Novo Mesto iz Slovenije i Novi Sad, Topola, muška pionirska reprezentacija Srbije (do 16 godina), Beograd 1 i Beograd 2.

Sve utakmice će se odigrati u dvorani „Žarkovo“ u Beogradu.

Finalne utakmice će se odigrati u nedelju 3. maja. Kadetkinje će finale početi u 12.00 časova, a kadeti u 13.30 časova.

BILTEN: Bilten 00 Trofej Beograda – 61. Medjunarodni majski turnir

x

Check Also

Sastanak sa predstavnicima klubova

U utorak 9.6.2026 u Hotelu M održan je sastanak sa predstavnicima klubova Odbojkaškog saveza Beograda. ...

Blok Aut i Vizura na postolju, Beograd ostao bez medalje

Finalni turnir Prvenstva Srbije za pretpionirke okončan je u nedeljу 31. maja U Bačkoj Palanci, ...