NAJNOVIJE VESTI

Finska prvi rival Srbiji na EP odbojkašica 2019

Ženska seniorska reprezentacija Srbje, aktuelni prvak Evrope, odigraće prvi meč u A grupi XXXI EP 2019. u Ankari protiv Finske u petak, 23. avgusta. Srbija će drugi meč odigrati u nedelju, 25. avgusta protiv Bugarske, a treći u ponedeljak, 26. avgusta protiv Francuske. Seniorke Srbije će četvrti meč u A grupi odigrati u sredu, 28. avgusta protiv Grčke, a peti u četvrtak, 29. avgusta protiv Turske.

U C grupi u Budimpešti igraće Mađarska, Holandija, Hrvatska, Azerbejdžan, Rumunija i Estonija.

U B grupi u Lođu, pored Poljske igraće Italija, Belgija, Ukrajina, Portugalija i Slovenija, a u D grupi u Bratislavi, Slovačka, Rusija, Nemačka, Belorusija, Španija i Švajcarska.

XXXI EP 2019. u konkurenciji odbojkašica odigraće se od 23. avgusta do 8. septembra u Turskoj, Poljskoj, Mađarskoj i Slovačkoj.

Takmičenje po grupama na EP odigraće se 23 – 29. avgusta.

SENIORKE – XXXI EP 2019. (23. avgust – 8. septembar) – Ankara (Turska), Lođ (Poljska), Budimpešta (Mađarska) i Bratislava (Slovačka):

A GRUPA – ANKARA, TURSKA:

PETAK, 23. AVGUST:

SRBIJA – FINSKA

BUGARSKA – FRANCUSKA

TURSKA – GRČKA

SUBOTA, 24. AVGUST:

GRČKA – FRANCUSKA

TURSKA – FINSKA

NEDELJA, 25. AVGUST:

SRBIJA – BUGARSKA

GRČKA – FINSKA

PONEDELJAK, 26. AVGUST:

SRBIJA – FRANCUSKA

TURSKA – BUGARSKA

UTORAK, 27. AVGUST:

FRANCUSKA – FINSKA

GRČKA – BUGARSKA

SREDA, 28. AVGUST:

SRBIJA – GRČKA

TURSKA – FRANCUSKA

ČETVRTAK, 29. AVGUST:

SRBIJA – TURSKA

BUGARSKA – FINSKA

Plasman u osminu finala izboriće po 4 selekcije iz svake grupe i u osmini finala će igrati selekcije iz A i C grupe, odnosno B i D grupe.

C GRUPA – BUDIMPEŠTA, MAĐARSKA:

PETAK, 23. AVGUST:

HRVATSKA – AZERBEJDŽAN

MAĐARSKA – ESTONIJA

HOLANDIJA – RUMUNIJA

SUBOTA, 24. AVGUST:

ESTONIJA – HRVATSKA

MAĐARSKA – RUMUNIJA

NEDELJA, 25. AVGUST:

HOLANDIJA – AZERBEJDŽAN

ESTONIJA – RUMUNIJA

PONEDELJAK, 26. AVGUST:

MAĐARSKA – AZERBEJDŽAN

HOLANDIJA – HRVATSKA

UTORAK, 27. AVGUST:

RUMUNIJA – HRVATSKA

HOLANDIJA – ESTONIJA

SREDA, 28. AVGUST:

AZREBEJDŽAN – ESTONIJA

HRVATSKA – MAĐARSKA

ČETVRTAK, 29. AVGUST:

HOLANDIJA – MAĐARSKA

RUMUNIJA – AZERBEJDŽAN

B GRUPA – LOĐ, POLJSKA:

PETAK, 23. AVGUST:

BELGIJA – UKRAJINA

ITALIJA – PORTUGALIJA

POLJSKA – SLOVENIJA

SUBOTA, 24. AVGUST:

BELGIJA – SLOVENIJA

POLJSKA – PORTUGALIJA

NEDELJA, 25. AVGUST:

SLOVENIJA – PORTUGALIJA

ITALIJA – UKRAJINA

PONEDELJAK, 26. AVGUST:

ITALIJA – BELGIJA

POLJSKA – UKRAJINA

UTORAK, 27. AVGUST:

ITALIJA – SLOVENIJA

BELGIJA – PORTUGALIJA

SREDA, 28. AVGUST:

POLJSKA – BELGIJA

SLOVENIJA – UKRAJINA

ČETVRTAK, 29. AVGUST:

ITALIJA – POLJSKA

PORTUGALIJA – UKRAJINA

D GRUPA – BRATISLAVA, SLOVAČKA:

PETAK, 23. AVGUST:

RUSIJA – BELORUSIJA

SLOVAČKA – ŠPANIJA

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA

SUBOTA, 24. AVGUST:

NEMAČKA – ŠPANIJA

SLOVAČKA – ŠVAJACARSKA

NEDELJA, 25. AVGUST:

RUSIJA – ŠVAJCARSKA

BELORUSIJA – ŠPANIJA

PONEDELJAK, 26. AVGUST:

RUSIJA – NEMAČKA

SLOVAČKA – BELORUSIJA

UTORAK, 27. AVGUST:

NEMAČKA – SLOVAČKA

ŠPANIJA – ŠVAJCARSKA

SREDA, 28. AVGUST:

NEMAČKA – BELORUSIJA

RUSIJA – ŠPANIJA

ČETVRTAK, 29. AVGUST:

RUSIJA – SLOVAČKA

BELORUSIJA – ŠVAJCARSKA

Plasman u osminu finala izboriće po 4 selekcije iz svake grupe i u osmini finala će igrati selekcije iz A i C grupe, odnosno B i D grupe.

OSMINA FINALA – NEDELJA, 1. SEPTEMBAR:

TURSKA:

(1) A 1 – C 4

(2) A 2 – C 3

MAĐARSKA:

(3) C 1 – A 4

(4) C 2 – A 3

POLJSKA:

(5) B 1 – D 4

(6) B 2 – D 3

SLOVAČKA:

(7) D 1 – B 4

(8) D 2 – B 3

Sve selekcije organizatori (Turska, Poljska, Mađarska i Slovačka) ukoliko se plasiraju u osminu finala igraće kod kuće, bez obzira na poziciju koju su zauzeli.

U slučaju da u osmini finala treba da se sastanu dva organizatora, na primer A 1 – C 4, doći će do promene para osmine finala i zamene mesta, pa će se u osmini finala sastati C 4 (organizator) – A 2 i A 1 (organizator) – C 3.

ČETVRTFINALE – SREDA, 4. SEPTEMBAR:

TURSKA:

(1) POBEDNICI MEČEVA OSMINE FINALA 1 I 4

(2) POBEDNICI MEČEVA OSMINE FINALA 2 I 3

POLJSKA:

(3) POBEDNICI MEČEVA OSMINE FINALA 5 I 8

(4) POBEDNICI MEČEVA OSMINE FINALA 6 I 7

Četvrtfinalni mečevi će se odigrati u Turskoj i Poljskoj, s tim da će pobednici osmine finala iz Mađarske otputovati u Tursku, a iz Slovačke u Poljsku.

Polufinalne utakmice, kao i meč za treće mesto i finale, odigraće se u Ankari, u Turskoj.

ANKARA, TURSKA:

POLUFINALE – SUBOTA, 7. SEPTEMBAR:

POBEDNICI MEČEVA ČETVRTFINALA 1 I 3

POBEDNICI MEČEVA ČETVRTFINALA 2 I 4

NEDELJA, 8. SEPTEMBAR:

FINALE:

MEČ ZA TREĆE MESTO:

x

Check Also

Trenerski seminar 2020.

Obavezni seminar za trenere II lige centar, regionalne lige i trenere mladjih kategorija u organizaciji ...

Plan primene mera!!!

Izvršni odbor usvojio je Plan primene mera u Odbojkaškom savezu Beograda. Svi klubovi su u ...